Výhody naparovacej žehličky a parného generátora

Pre niektorých je žehlenie nudnou rutinou, ktorej by dali najradšej zbohom. Pre iných predstavuje relaxačnú aktivitu a priestor, keď môžu byť sami so svojimi myšlienkami. Nech už patríte do hociktorej kategórie, faktom je, že žehlenie je nevyhnutnou činnosťou v domácnosti.

Výhody naparovacej žehličky a parného generátora
(zdroj: unsplash.com)

Dobrou správou je, že žehlička s parným generátorom uľahčí i skráti čas žehlenia a vaše oblečenie bude dokonale rovné a voňavé. Parný generátor je pomocník, ktorý disponuje inovatívnymi funkciami – žehlenie začnete milovať, alebo aspoň bude pre vás znesiteľnejšie. Ak sa vám nepozdáva parný generátor, alternatívou je naparovacia žehlička.

Naparovacia žehlička a parný generátor. Aké majú výhody?

Nosenie vyžehleného oblečenia sa spája s lepším vzhľadom a vyšším sebavedomím. Žehlenie predlžuje životnosť oblečenia a chráni tkaninu pred poškodením, ničí baktérie, vírusy i roztoče a má pozitívny vplyv na absorpciu potu a vlhkosti.

Ak neviete, či žehliť naparovacou žehličkou, alebo parným generátorom, venujte pozornosť nasledovným riadkom, kde sú zhrnuté výhody oboch.

Naparovacia žehlička

Naparovacia žehlička je kľúčom k efektívnemu žehleniu. Vďaka pokročilým technológiám je oblečenie dokonale vyžehlené za krátky čas s minimom úsilia. Naparovacia žehlička TexStyle má zaoblenú plochu, ktorá je inšpirovaná dizajnom snowboardu. Tým pádom môžete žehliť všetkými smermi, aj vzad i cez prekážky v podobe zipsov a gombíkov. Žehliaca plocha EloxalPlus zabezpečuje hladké kĺzanie po oblečení.

Ďalším benefitom je ochrana tkanín, pretože para ich chráni pred poškodením teplom, vznikom spálenín či lesklých stôp. Naparovacia žehlička Braun však disponuje aj technológiou iCare. Vďaka nej môžete pri bezpečnej teplote žehliť všetky látky. Oceníte to najmä pri oblečení, z ktorého ste odstránili štítky.

Opomenúť nemožno dezinfekciu odevu. Pri praní pri nižších teplotách zostávajú na oblečení baktérie, vírusy, plesne i alergény. Pomocou naparovacej žehličky odstránite takmer všetky, oblečenie je rovné, čisté a voňavé.

Parný generátor

Ak chcete ešte lepšie, ľahšie a rýchlejšie výsledky, preferujte pred naparovacou žehličkou parný generátor. Disponuje silným a stálym prúdom pary, ktorý má zásluhu na rýchlom vyžehlení veľkého množstva odevu za kratší čas. Najvýkonnejší z parných generátorov Braun CareStyle 7 má až 190 g/min. parného výstupu pre maximálny výkon. Technológia PowerSteam zaručí vyžehlenie aj najťažšie prístupných záhybov.

Parný generátor tiež disponuje ergonomickým certifikátom. Má otvorenú rukoväť, ktorá umožňuje žehličku držať tak, aby ste si nenamáhali zápästie a žehlili s maximálnym pohodlím. Ku komfortu prispieva aj iMode technológia, teda všetky štyri režimy máte na dosah ruky a ovládanie je intuitívne.

Parný generátor je vybavený 2-litrovou nádobou na vodu, čo eliminuje potrebu času na jej dopĺňanie. K efektívnemu žehleniu prispieva aj žehliaca plocha EloxalPlus a FreeGlide technológia. Medzi ďalšie vychytávky patrí systém jednoduchého zabezpečenia a kompaktný dizajn, vďaka ktorému zariadenie nezaberie príliš veľa odkladacieho priestoru.

Naparovacia žehlička, alebo parný generátor?

Naparovacia žehlička i parný generátor predstavujú riešenia, ktoré vám uľahčia žehlenie. Ak sa neviete rozhodnúť, zvážte nielen jednotlivé funkcie, ale aj ďalšie faktory.

Podstatný je objem žehlenia. Žehlíte menšie množstvo oblečenia nepravidelne? Vystačíte si s naparovacou žehličkou. V opačnom prípade, teda pri pravidelnom žehlení veľkého objemu odevu, stavte na parný generátor. Samozrejme, zohľadniť by ste mali aj rozpočet, pretože parné generátory sú finančne náročnejšie.

Komerčné články