Pravého gentlmana nerobia len vlastnosti – toto by ste si mali určite zadovážiť!

Zovňajšok síce nie je dôležitejší ako to, čo je vnútri, vytvára však prvý dojem, ktorý si o vás niekto urobí. V súčasnosti už o výzor dbajú aj muži, čo potvrdzuje narastajúci počet barberov a pánskych módnych značiek. Na čo by ste pri štýle dokonalého gentlmana nemali zabudnúť?

Pravého gentlmana nerobia len vlastnosti - toto by ste si mali určite zadovážiť!
(zdroj: unsplash.com)

Upravený za každých okolností

Znakom gentlmana je predovšetkým to, že je upravený. Neznamená to, že by ste mali ráno stráviť v kúpeľni viac času, ako vaša partnerka, ale obnáša to v sebe viacero kategórií upravenia: v prvom rade účesu, brady alebo fúzikov. O to sa postará už spomínaný barber – odporúčame ho navštevovať približne raz za šesť týždňov, ale je to na vás a vašich individuálnych preferenciách.

Zabúdať by ste nemali ani na svoju pleť. O tú sa postará len kvalitná kozmetika, preto si vyberte takú, ktorá vám bude najviac vyhovovať (najmä podľa typu pleti). Nemusíte mať desiatky fľaštičiek, ale každý gentlman by mal mať krém na tvár, prípadne sérum na problematickú pleť a raz za čas si dopriať aj pleťovú masku.

Ku kozmetike patrí okrem prípravkov na pleť aj parfém. Muž, ktorý zapácha, sa učite gentlmanom nestane. Či už ste fanúšikom klasickej kolínskej, alebo voňaviek, tie najlepšie pánske vône si každý nájde na https://www.nakupnaporadna.sk/najlepsie-panske-vone/.

Veci noste v taške alebo v peňaženke

Oblečenie, ktoré nosí gentlman, nemusí byť drahé, podstatné je to, čo aj pri jeho výzore – aby bolo upravené. Máloktorý muž si rád berie do ruky žehličku. Máme pre vás riešenie: vďaka naparovaču odevov svoje oblečenie rýchlo a jednoducho vyrovnáte, osviežite a zbavíte dokonca aj povrchových nečistôt a zápachu.

Aby ste nemuseli nosiť svoje veci po vreckách, ako to muži radi robia, povinnou výbavou gentlmana je určite kvalitná kožená taška, s rozmermi podľa vašich potrieb. Ak nemáte radi tašky, zožeňte si aspoň peňaženku. Či už si vyberiete supertenkú, do ktorej sa zmestia len karty a bankovky, alebo klasickejšiu s miestom na mince a ochrannou RFID fóliou, ktorá chráni karty pred zneužitím, to je na vás.

Hodinky, to je jeden z najznámejších pánskych doplnkov. Aj tie by správnemu gentlmanovi nemali chýbať. Mali by odrážať predovšetkým jeho charakter a reprezentovať jeho osobnosť. Vyberte si ich s ohľadom na účel používania – klasické sa hodia na každodenné nosenie, luxusné zasa na špeciálne príležitosti a k športovcom nepochybne patria športové hodinky. Využiť sa určite dajú aj moderné technológie v podobe smart hodiniek, ktoré sú zasa veľmi praktické – pozrite si naše tipy na najlepšie smart hodinky pánske.

Buďte sám sebou

Mať všetky veci na jednom mieste platí aj o elektronike, ktorú so sebou obvykle prenášame. Do tašky na notebook vynikajúco skryjete aj všetky dokumenty, knihy alebo iné písomnosti, ktoré potrebujete prenášať z práce a do práce. Dnes už existujú aj puzdrá, do ktorých viete vtesnať telefón, káble, nabíjačku, myš, slúchadlá a ešte aj nimi bezdrôtovo nabíjať telefón.

Okrem materiálnych vecí a pozitívnych vlastností je pre gentlmana priam kľúčové ostať samým sebou. Na nikoho sa nehrať, nenosiť to, čo sa práve nosí, ak sa v tom človek necíti dobre, byť si vedomý svojich kladov aj záporov a akceptovať to.

No a na záver nám neostáva nič iné, len dodať, že k upravenému vzhľadu gentlmana určite patrí aj upravený slovník a správanie. Také, ktoré osloví jeho široké okolie a zabezpečí mu popularitu všade, kam príde.